Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Perhentian Islands - ideální jak pro baťůškáře, tak pro rodiny, jen si vybrat ten správný ostrov.

Perhentian Islands - ideální jak pro baťůškáře, tak pro rodiny, jen si vybrat ten správný ostrov.

Perhentiany se nachází na severovýhodě Malajsie a říká se, že jsou nejkrásnější ostrovy v Malajsii. A tak jsme si řekli, že tam musíme zajet, jestli je to pravda nebo ne. Perhentiany se skládají ze dvou ostrovů, malý je Kecil a velký Besar. My jako studenti a mladí jsme zamířili na Kecil, protože je to více o baťuškaření, párty a mladých lidech. Na ostrově Besar byly spíše resorty a taková poklidná atmosféra, která je určitě super pro páry a rodiny.  

Vzali jsme bus, který trval 8 hodin jízdy z KL, protože letadlem je to víc komplikovaný (musí se jet další hodinu taxíkem k přístavu),  tak jsme se rozhodli pro méně pohodlnou variantu. Po osmi hodnách jsme přijeli k jetty (=přístavní molo ) a nastoupili na opravdu malé loďky (které jsou jako jediná možná doprava na ostrov), až jsme se báli, že se ponoříme! TIP: lístky si nemusíte kupovat přes internet, dají se v pohodě sehnat na místě. Loďky vás dovezou až k hotelu a cena za zpáteční lístky je 70rm, dá se usmlouvat i na 50rm.

Ostrov Kecil

Ubytovali jsme se na White Long Beach na ostrově Kecil, protože je to takové místo s hlavním děním a základna pro potápěčské centra. Kolem pláže najdete plno restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat a zároveň se kochat na moře. Mimo toho vás určitě nemine stánek, který nabízí taxi služky a výlety. Ano, jsou tady takzvané taxi boats (=taxi lodě), které vás zavezou kam chcete za určitý poplatek. Jako hlavní atrakce jsou tady potápěčská cetra, kterých je tady pomale více než restaurací! Perhentian Islands jsou hlavně o potápění a taky to byl z části náš záměr proč sem jedeme. :) V té chvíli jsem byla opravdu ráda, že mám potápěčskou licenci, protože ti, kteří neměli se mohli opravdu válet doslova od rána do večera.

 

Naše skupinka se rozhodla potápět v Turtle Bay Diving Centre, které má nejlepší hodnocení na tripadvisoru a určitě jsme nelitovali. Personál byl příjemný a jako začátečník v potápění jsem se určitě cítila dobře a bezpečně. Jeden ponor vyšel asi na 450kč a za tu dobu jsme pozorovali podmořský život. Viditelnost sice nebyla ideální kvůli příchodu monzunového období - od konce října do března jsou všechny rezorty zavřený, protože stále prší a jsou velké vlny -  ale i tak jsme viděli želvy, žraloky, rybičky :)  Dole můžete aji zkouknout video z jednoho ponoru.:)

Chůze jako jediný pohyb

Za jediný pohyb mimo potápění považuji na ostrově chůzi, protože asi za 10 minut po svých můžete dorazit na druhou stranu ostrova, kde se nachází Coral Bay (=zátoka), kde jsou opět restaurace, potápěčská centra, ale i molo, kde se dá procházet a koukat na pláž z jiné perspektivy. Je to určitě klidnější místo s porovnáním s White Long beach.

Jako další větší pohyb je "výšlap" na Wildmills(=větrné mlýny) , který trvá asi 20 minut z Long Beach a u cíle vidítě krásný výhled a panorama kolem! Jsou tady dokonce i schody, po kterých můžete sestoupit dolů a jít si i zaplavat do moře. :) Toť z pohybu vše a už jen a jen relaxovat.

Nezapomenutelné ubytování

 Co opravdu musím zmínit je naše bydlení Bintang View Chalets, které nemělo chybu. Bydleli jsme v chatkách v pralese (300kč na noc pro dva), kde jsme byli bez signálu, elektřiny celý den, jako sprcha nám tekla studená voda a jeden den jsme dokonce po chatce honili krysu. (což jsme později zjistili, že je to úplně normální, prostě příště nesmím nechávat na zemi sušenky :D). ALE ten výhled na moře stál za to! Najednou si člověk uvědomí, jaký luxus ve skutečnosti má a já byla neskutečně ráda, že jsme bydleli právě tady. TIP: Na ostrově Kecil není potřeba rezervovat pokoj, turisti a cestovatelé většinou dojedou a hledají ubytování přímo na místě, není to nic ojedinělého. Takže se nedivit, když na bookingu nemůžete najít žádné ubytování, oni opravdu počítají s tím, že dojedete a ubytujete se na místě. :) 

Ostrov Besar - želvy, žraloci, hejna ryb a Turtle Beach

Na ostrově Besar se samozřejmě člověk nudit nebude a může tady najít taky nějakou zábavu. Od Kecilu je Besar asi 10 minut lodí, takže opravdu kousíček a my jsme jeli na jednodenní výlet lodí šnorchlovat, takový opět "Hop hop Výlet" - několik zajimavostí za jeden den. A co jsme mohli vidět? - Turtle Spot, Shark Spot, Garden spot a neposledně Turtle Beach, kde hned vedle je Blue Lagoon.

Na Turtle (=želva) a Shark (=žralok) spots je hodně velká pravděpodobnost, že narazíte na právě želvy a žraloky! Želvu jsem viděla, žraloky bohužel ne, ale ostatní měli to štěstí. Žraloci se bojí lidí, takže když někoho zaregistrují, tak prchají pryč. Ale kdo viděl, tak byl nadšenej. :) Mě to stačilo při potápění. Na Garden Spot jsou korály a hejna rybiček, takže stačí si vzít chleba a rybičky vám ukoušou ruce. :D Nejkrásnější z nejkrásnějších pro mě na Perhentianech byla Turtle beach, nikdo nikde, čisto, krásná pláž, ticho, akorát ty želvy tam nejsou. :) Každopádně pro mě nejhezčí místo, který mě oslovilo! Hned vedle Turtle Beach je Blue Lagoon - super na šnorchlování s spojení s Turtle beach.

 

JO, Perhentiany byly krásný a určitě všem vřele doporučuju! Každý si tady najde svoje - potápění, šnorchlování, válení, relaxace, ale i noční život. Na tři dny jako odpočinek ideálka!

 

Moalboal - Miliony sardinek a Pescador Ostrov

Moalboal - Miliony sardinek a Pescador Ostrov

Penang není jen o GeorgeTown, ale také o pralese, plážích, největším buddhistickým chrámu a Penang Hillu

Penang není jen o GeorgeTown, ale také o pralese, plážích, největším buddhistickým chrámu a Penang Hillu