Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Penang není jen o GeorgeTown, ale také o pralese, plážích, největším buddhistickým chrámu a Penang Hillu

Penang není jen o GeorgeTown, ale také o pralese, plážích, největším buddhistickým chrámu a Penang Hillu

Ostrov Penang na západní straně Malajsie není jen o George Town, o kterém jste se mohli dozvědět více z předešlého článku, ale také o přírodě, plážích a zábavě kolem. Penang jako ostrov je poměrně malý a za tři dny není určitě problém objevovat i okolní zajímavosti.

Po prvním dni toulání v George Town, jsme se vydali do Národního Parku Penang (Taman Negara Palau Penang - název v Malajštině :)), který leží asi hodinu jízdy z města na západ. Za 4rm (24kč) jsme vzali autobus 101, a jeli jsme až na finální stanici, takže jsme tím pádem ani nezabloudili. Celý park je zdarma a co je jediné, je potřeba se zapsat na vrátnici - kolik nás jde a kam míříme, aby o nás věděli, kdybychom byli náhodou nezvěstní. Celkem jsou v parku dvě trasy - kdy každá vede na rozdílnou pláž - buď Turtle Beach (želví pláž), a nebo Monkey Beach (opičí pláž). My jsme se rozhodli pro Monkey Beach, i přes to, že jsem zaslechla, že žádné opice tam opravdu nepotkáme, je to prostě jen název. :)

Cesta džunglí trvala něco málo přes hodinu po příjemné stezce kolem pobřeží moře. Určitě nepotkáte žádné stoupání, ale pořád je potřeba koukat pod nohy, protože dřevěné chodníky se střídají s kamenitou cestou. Po cestě jsme potkali zlobivý opice, který si chránily svoje teritorium, takže jsme si i zašplhali, abychom nemuseli lítat po doktorech kvůli vzteklině. Po příjemném treku jsme docílili Monkey Beach, kde je mnoho restaurací a sportovních aktivit. To nás celkem překvapilo, protože všude píšou, že je dobré si vzít vodu a jídlo s sebou, protože tady nic nenajdeme. Po prozkoumání pláže - místo toho, abychom se váleli u moře, jsme vyrazili ještě dál a to k LightHouse (= maják), kde už se člověk značně zapotí, protože třicetiminutové stoupání bylo viditelné. ALE, finální výhled z majáku stál za to a je hlavně bez lidí -> protože jsou všichni líní šlapat do kopce. Po návratu z majáku můžete ochutnat jídlo od "locals" a vydat se na zpáteční cestu. Možnosti jsou tady dvě - buď zpět po stejné trase k začátku parku a nebo vzít loďku (jedna za 40rm) a vrátit se loďkou. My jako skupinka jsme zvolili druhou variantu a zpět se nechali pěkně unášet.TIP: Takže pokud se někomu nechce ani na ten trek, aby se aspoň trochu hýbal, může vzít taxi loďky. 

Vyhlídka z majáku.

Po cestě do George Town jsme si udělali zastávku ve městě Batu Ferringhi, kde jsou vyhlášené noční trhy a také pláž která je pěkná, čístá a mít ještě nějaký čas, určitě bychom zůstali déle. 

Poslední den jsme se vydali k největššímu budhistickýmu chrámu v jihovýchodní Asii jménem Kek Lok Si Temple, který zářil všemi barvami už při příjezdu. Celý komplex si můžete prohlédnout zdarma a zakoupit i nějaké suvenýry. Za co se platí vstup je Pagoda, ale asi jen 2rm (12kč), takže pořád dobrý. Po chrámu jsme vzali taxi a jeli směr Penang Hill.  Říká se, že kdo nenavštívil tento kopec, jakoby na Penangu ani nebyl. A TAK jsme si to nenechali ujít! První nápad byl vyjít na kopec pěšky, dát si prostě takovou túru, avšak to nám nebylo uplně doporučeno - že je to prý moc daleko, a tak jsme se rozhodli pro lanovku. Stojí 30rm a vyveze vás až úplně nahoru! Nahoře je "vesnička", kde si můžete zajít do restaurace, koupit zmrzlinu nebo nějaké suveníry, ale co je nejlepší je ten výhled, který je na celý ostrov a stojí za to. A teď můžu říct že jsem byla na Penangu! TIP: Večerní výhled je ještě krásnější než ve dne!

 

 

Perhentian Islands - ideální jak pro baťůškáře, tak pro rodiny, jen si vybrat ten správný ostrov.

Perhentian Islands - ideální jak pro baťůškáře, tak pro rodiny, jen si vybrat ten správný ostrov.

George Town na ostrově Penang -  pouliční umění, architektura a jídlo

George Town na ostrově Penang - pouliční umění, architektura a jídlo