Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Moalboal - Miliony sardinek a Pescador Ostrov

Moalboal - Miliony sardinek a Pescador Ostrov

Nikdy jsem neviděla takové hejna sardinek jako na tomto místě. Je to až k neuvěření a člověk si říká, jestli je to vlastně možný?! Když jsme se začali potápět a já koukla v celé výstroji nad sebe, nemohla jsem věřit svým očím. Představte si, že plavete a cestu vám otevírají sardinky plující kolem vás - ale ne jen dvě nebo pět, ale opravdu miliony. TOTO můžete zažít v Moalboal na ostrově Cebu na Filipínách.

Jak se dostat do Moalboal?

Městěčko Moalboal leží asi 3hodiny od hlavního města Cebu city, a je jedno, jestli pojedete autobusem, taxikem nebo autem, protože infrastruktura není uplně dokonalá a asi polovinu cesty jsou jen a jen zácpy. My jsme se rozhodli pro autobus společnosti Ceres (žluťásci), který jezdí z jižního autobusového nádraží kdy se mu zachce! a to doslova.. takže žádné jízdní řády nečekat a za 100pesos - 50kč se můžete vydat s "locals" na objevování tohoto ostrova. Autobus zastaví ve městečku Moalboal a od tama si musíte vzít tricycle který vás dopraví na poloostrov kde je všechno dění. Další varianta je taxikem, kdy prvotně nabízí za 1500pesos (750kc), ale pak se je dá srazit i na 800pesos (400kč).

 

I pro nepotápěče

Dá se říct, že kvůli sardinkám sem hodně lidí jezdí. Nemusíte mít totiž potápěčskou licenci, ale i když budete šnorchlovat tak ty miliony uvidíte, sardinky se totiž drží u břehu.

I přesto můžu říct, že potápění mělo něco do sebe a my se potápěli v Cebu Diving Centre (tripadvisor). Toto potápěčské centrum je vedené Britem jmenem Cameronen a opravdu doporučuju! Neskutečně příjemný chlápek, který udělá vše, aby byl každý spokojený, nepočítá si nesmyslné ceny a je ještě nejlevnější na celém ostrově! 

 

Pescador Island 

Mimo sardinek najdete u Moalboal taky Pescador Island (=ostrov), který je známý super potápěním, ale i šnorchlaři se vyřádí. :) A proto si určitě uděleje výlet na tento nedaleký ostrůvek!

Co bych jediného vytkla byly pláže, které tu sice oficiálně byly, ale opravdu bych je tak určitě nenazývala, protože ani ten písek na nich nebyl, ale asi jsme tam byli ve špatném období.

 

 

Oslob - plavání s největším žralokem na světě a návštěva vodopádu Tumalog  z kterého doslova kape voda

Oslob - plavání s největším žralokem na světě a návštěva vodopádu Tumalog z kterého doslova kape voda

Perhentian Islands - ideální jak pro baťůškáře, tak pro rodiny, jen si vybrat ten správný ostrov.

Perhentian Islands - ideální jak pro baťůškáře, tak pro rodiny, jen si vybrat ten správný ostrov.