Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Lago di Garda - Aktivní dovolená pro NElenochy

Lago di Garda - Aktivní dovolená pro NElenochy

Lago di Garda je největší italské jezero ležící na severu Itálie. Když sem člověk po osmi hodinách cesty přijede až z Moravy, připadne si jako u moře – voda je krásně čistá, průzračná a dokonce do ní relativně rychle vlezete! A co víc - to panorama je neskutečný! Toto jezero ze všech stran obíhají hory s krásnou přírodou, takže vlastně žasnete stále a neustále jak je to tady krásný!  Toto Lago je úžasným místem pro sporty a aktivně strávený čas! No nezní to suprově? Už asi z hlavního nadpisu vyplývá to, že je škoda proležet celý týden u pláže a takzvaně nicnedělat. Takže pokud jste právě při čtení článku uvažovali o tom, jak si tam hodíte relax a pohodičku, tak bych vám to úplně nedoporučovala, protože by to byla věčná škoda.

Kolo jako super transport

My skupinka třinácti lidí jsme se rozhodli vzít si s sebou kola. Toto rozhodnutí nebylo úplně špatný, a tak jsme to tam zlehka projeli, jeden den jsme dali dokonce 92km! Můj osobní rekord! Nebojte, na kolo jsou tam super cyklostezky většinou podél pobřeží a po rovince, avšak občas musí člověk přejíždět po silnici a na západní straně díky tunelům to není úplně bezpečný, protože je tam tma. Na východní jsou tunely pouze dva. ☺

Kola určitě doporučuju vzít, pojedete po rovince podél pobřeží a navštívíte mnoho krásných historických městeček, kde se můžete zastavit na kávičku a třeba i těstoviny.

Kde bydlet?

Většina ubytování je na východní straně, kde i my jsme bydleli – zhruba uprostřed v městečku asi 3 km Brenzone. Dá se říct, že tato strana jezera je více rušnější, víc lidí, ubytování, restaurací a vyžití.

Odkaz na ubytování zde - toto ubytko dokonce zařizuje i česká agentura za dobré peníze a co víc? Je tam i bazén s výhledem na Lago!  Velká výhoda byla lokace, protože to bylo jak na jih tak sever stejně daleko - příbližně 30 minut jízdy. (Když by člověk bydlel na severu, tak by to měl daleko na jih, no ne?)

Zhruba uprostřed jezera se nachází městečko Malcesine, které má jako svoji dominantu hrad. Určitě doporučuji navštívit! V tomto městečku se také nachází velmi známá Monte Baldo, na kterou vede lanovka a vy můžete podniknout několik túr. Na výlet na tuto horu jeďte za jasného počasí, protože se nahoře drží často mraky.

 

Sever nebo jih?

Pokud se vydáte jak na sever nebo jih, určitě to stojí za to. Na severu jezera je více sportovního vyžití, jako je windsurfing a kite surfing. Když tam dojedete, uvidíte plno sportovních nadšenců ve vodě a vás se zachce to taky zkusit. My jsme bohužel ani jedno nezkusili, protože nebyl čas. Na tyto sporty člověk potřebuje více dní, aby byl schopný se opravdu projet krásně a zlehka po vodě. Pro cyklisty je možnost sjezdů na horkých kolech.  Nejznámější je Passo Del Tremalzo - pokud se k tomuto sjezdu rozhodnete dostat na kole od Lago di Garda, čeká vás čtyřiceti kilometrový výjezd s převýšením skoro 1 800 metrů, ale stojí to za to! Sjezd vede po cestě, která byla vytvořena během první světové války a kromě nádherného výhledu vás nemine ani průjezd tunely vytesanými do skal.

A pokud vám toto vše výše napsáno nestačí, můžete si zkusit horolezectví, a nebo nějakou Ferratu (= podle wiki zajištěná cesta lany v horském terénu) - kterou opravdu doporučuji! My jsme kontaktovali Čecha Miloše Paclíka, který přes léto žije na severu ve městě Torbole – východisko pro vodní sporty - který skrze českou agenturu GardaOutdoor , uskutečňuje sportovní aktivity. My se vydali se na Ferratu v soutěsce Rio Salagoni. Cesta je úrovně B-C (takže i pro začátečníky) a zabere asi hodinu, každopádně vegetace je zde opravdu bohatá a cesta zážitková. Více informací o této dobrodružné cestě zde. Vřele doporučuji!

Na jihu se nachází nádherné městečko jménem Sirmione, kde je historické centrum na poloostrově s krásným hradem. Uvnitř historického centra najdete nespočet výborných zmrzlinářství pro ochlazení za horkého dne, a dokonce i pláž. Bohužel vás do hradu nepustí s kolem, a tak jsem se tam nemohli zdržet delší dobu. Za velké plus považuji teplotu v jezeře, zatímco na severu lidé na surfech mají neopreny, na jihu je voda velmi příjemná a vlezete do ní bez problémů jakéhokoliv přemlouvání. A co více zajímavého zde najdete? Je zde také zábavný park GardaLand.

Je západní strana jezera opravdu tak nudná?

Odpověď zní NE! Je tady jedno malebné městečko jménem Limone – známé svým pěstováním citrónů – a opravdu je to znát – všude samé citróny! Na dveřích, zvoncích a v obchodech, a proto je toto město jedinečné s promenádou hned vedle jezera. No prostě další tom místo u Laga! TIP:Dostanete se sem i lodí přímo z Malcesine, které je hned naproti.

 

Verona – “město milenců“

Verona – “město milenců“

Karlštejn - tam kde je vstup ženám povolen               a Velká Amerika - kde je všem vstup zakázán

Karlštejn - tam kde je vstup ženám povolen a Velká Amerika - kde je všem vstup zakázán