Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Krkonoše a dvě ikonické túry

Krkonoše a dvě ikonické túry

O víkendu jsme zavítali do Špindlerova Mlýna v Krkonoších. Náš cíl byl jasný dvě ikonické túry - první den výšlap na naši nejvyšší horu Sněžku (1603mnm) a druhý den navštívit Pramen Labe, vodopády a Sněžné Jámy. 

První den

Nikdy jsem na Sněžce nebyla a konečně se naskytla příležitost vyšlápnout po svých vzhůru k naší nejvyšší hoře. Samozřejmě, je zde možnost, kdy můžete na Sněžku vyjet lanovkou a tím pádem se ani fyzicky nenamáhat, avšak to nebyl náš případ. Pokud se chcete podívat jak lanovka jezdí, odkaz je zde. Nicméně si myslím, že výšlap je super příležitost vidět přírodu a mít i nějakou aktivitu. Co uvidíte a potkáte? Po této trase můžete sbírat borůvky, houby, navštívit vyhlídku Kozí Hřbety, odpočinková místa, a nebo se najíst na Luční boudě či Boudě u Bílého Labe. A co víc, procházet jedním z nejchladnějších míst ČR, kde jsou pozůstatky po Rennerově Boudě a studánka. A pokud vám toto nestačí, tak procházet tundrou a rašeliništěm. Jako finále vás čeká očekávaná Sněžka. :) Upozornění: Kolem Sněžky je opravdu hodně lidí, přirovnala bych to k Václaváku, moje rada je - čím dříve ráno nebo dopoledne tam budete, tím líp a vyhnete se davu! Tip: Přespat na Luční Boudě a ráno se vydat na Sněžku na východ slunce.

Celá trasa je přibližně 25 km, avšak opravdové výšlapy do kopce jsou pouze dva - od hotelu Panorama až Kozí Hřbety (cca 4 km) a od Obřího Sedla až Sněžku (dvě cesty - 1,5km - více strmá cesta, a nebo kolem 2,5km). Jinak celá trasa vede po hřebenech a nebo z kopce.

Plán cesty: Špindlerův Mlýn - Dřevařská cesta - hotel Panorama - Kozí Hřbety - Luční Bouda - Obří Sedlo - Sněžka - Obří Sedlo - Luční Bouda - Bouda u Bílého Labe - Pod Dívčí Strání - Špindlerův Mlýn

 

Druhý den

I přes naše unavené nohy nás nic neodrazovala od toho, abychom navštívili další ikonická místa Národního Parku Krkonoše. Celá túra je většinu času po rovince, krom 2km po asfaltu k Vrbatově boudě do kopce, zato s krásnými výhledy. Jednoho velkého kopce - sjezdovky na Medvědíně - se můžete také vyhnout  zakoupením lísteku na lanovku a vyjetím nahoru. Bohužel cena je vyšší, 230 kč pro dospělého a pro dítě za 170 (jedna cesta, více o cenách zde). ALE, pokud se vám chce, jsou zde i jedinci, jako třeba můj bratr, kteří si to i nahoru po sjezdovce vyšlápnou, takže to můžete brát jako challenge a ušetříte. :) Co po cestě uvidítě a potkáte? Určitě můžete zkusit pohledat borůvky a houby, ale také prozkoumat bunkry, do kterých můžete nahlédnout a přečíst si nějakou historii. Po cestě narazíte na dva vodopády Pančavu a Labský, mimo toho také uvidíte, kde pramení Labe a znázornění kde také protéká. Oběd nebo svačinu si můžete dát na Labské boudě a ještě k tomu se stavit do Polska na Sněžné Jámy, které jsou pouhé 2 km od Pramene Labe.

Celá túra je opět nějakých 25 km, a proto určitě doporučuji i pro méně fyzicky zdatné jedince, a nebo děti. 

Plán cesty: Špindlerův Mlýn - Medvědín (lanovka) - Šmídova vyhlídka - Vrbatova Bouda - Vodopád Pančavy -Labská Bouda - Pramen Labe - Sněžné Jámy - Labská Bouda - Labský vodopád a důl Pundlava - Špindlerův Mlýn

U těchto dvou túrách se opravdu nudit nebudete, protože stále budete potkávat něco nového a zajímavého. Takže při příští návštěvě Krkonoš určitě neváhejte!         

Tipy: Vzít si dobrou obuv.
Hodně vody.
Více vrstev oblečení.
Malajsie a moje plány

Malajsie a moje plány

Verona – “město milenců“

Verona – “město milenců“