Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

George Town na ostrově Penang -  pouliční umění, architektura a jídlo

George Town na ostrově Penang - pouliční umění, architektura a jídlo

Toto město si zasloužilo samostatný článek a to nejen kvůli tomu, že je dědictvím UNESCO, ale také díky originálním malbám na zdech, rájem pro jídlo, architekturou, příjemnými lidmi a levným pivem jako na Langakawi. :) 

Už když člověk čte název města, určitě ho zarazí jak se právě jmenuje - George Town je pojmenovaný po britském králi George II., jelikož toto území bylo objeveno právě Brity. 

Architektura a Památky

George Town je opravdu rozmanité co se týče architektury a když vyrazíte do první ulice, povšimnete si , že toto město je opravdu mezinárodní, protože tady najdete jak památky z koloniální doby Evropanů, ale také čínské honosné budovy jako je Blue Maison nebo Pinang Peranakan Maison. Khoo Kongsi v ChinaTown je dům čínského rodu, který je velkou dominantou na Penangu co se týče čínské architektury. Mimo toho můžete navšívit mnoho zajímavých míst, jako je pevnost Cornwallis - jedna z nejstarších pevností v Malajsii,  Kapitan Keling mešitu, a nebo v indické čtvrti chrám Šrí Mariamman. Jak asi vidíte, atmosféra na vás zapůsobí rychle a vy se celý pobyt můžete kochat nejrůznějšími kulturami.

Street Art

Jako další důvod, proč se v George Town nebudete nudit je Street Art (=pouličního umění), které najdete v ulicích, jak už z názvu vyplývá. Dokonce si můžete sehnat mapku kde máte všechny fresky, malby a umění vyznačené a během jednoho dne se odreagovat u tohoto těchto krásných děl!

Jídlo a Pivo!

Neposledně k George Town patří jídlo. Říká se, že tady je to prostě ráj a kdokoliv sem jede, měl by se vyhnout evropským restauracím a raději zavítat na Noční trhy, kde ochutná lokální jídlo. TIP: Antarabangsa Entreprise je podnik vyhlážený s levným pivem a tvrdým alkoholem - umí dobře podplácet! Takže pokud chcete popít, určitě sem!

 

Penang není jen o GeorgeTown, ale také o pralese, plážích, největším buddhistickým chrámu a Penang Hillu

Penang není jen o GeorgeTown, ale také o pralese, plážích, největším buddhistickým chrámu a Penang Hillu

Langkawi - "nedávno" objevený ostrov

Langkawi - "nedávno" objevený ostrov