Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Boracay - nejkrásnější z nejkrásnějších ostrovů na Filipínách, ale..?

Boracay - nejkrásnější z nejkrásnějších ostrovů na Filipínách, ale..?

Ostrov Boracay - určitě už jste o něm někdy slyšeli, a nebo ne? Boracay je poměrně malý ostrov (7km na délku, 500m na šířku) v regionu Západních Visayas, kousek od sousedního ostrova Caticlan, odkud turisté přijíždí na tento ostrov. 

Boracay je světoznámý svými překrásnými dlouhými plážemi a širokou škálou aktivit, stejně jako možnosti odpočinku. 

White Sand Beach

Nejznámější ze všech je White Sand Beach (Bílá Písečná pláž), která je 4 km dlouhá a dělí se do tří stations (části), takže orientace kde je váš hotel je snažší a jednodušeji najdete právě co hledáte.

Můžete tady odpočívat na hotelových lehátkách, a nebo si zaplatit výlet lodí či potápění, takže je opravdu na vás jak na této 4km dlouhé pláži využijete váš volný čas.

Proč ALE?

Na této pláži je hlavní dění na celém ostrově. Najdete zde restaurace, hotely, vodní aktivity, ale i bary a discotéky. Takže pokud chcete spíše odpočinek, opravdu nedoporučuji hledat ubytování na této hlavní kolonádě - protože je tady  rušno a párty jsou tady až do východu slunce!

K tomu rušnu bych se ještě ráda vrátila.. ANO, Boracay je opravdu krásný ostrov, do kterého se lehce zamilujete, ALE je tady opravdu narváno a busy (= rušno). Boracay je turistický, a tak se potkate s davy lidí - během dne chodící po pláži, a nebo večer vystrojení na večeře a noční život.

Realita White Sand Beach během večera - davy lidí procházející se po pláži.

Realita White Sand Beach během večera - davy lidí procházející se po pláži.

 

Ostatní pláže

Boracay je hlavně o plážích, protože příroda byla štědrá a nadělila tomuto malinkému ostrovu krásné bílé písečné pláže. Nejznámější je White Sand pláž, protože je nejdelší na ostrově, avšak to není jen o této jediné, hned vedle Diniwid pláž, kterou bych nazvala rodinnou v zátoce hned vedle té rušnější. Co opravdu doporučuji je Spider House, bar který je opravdu cool s originálním výhledem na moře. TIP: Při západu slunce je nejlepší podívaná!

Další pláž, takzvaná Bulabo - hned na protější straně od Bílé pláže, je hlavně o vodním sportu - windsurfingu - nám bohužel při návštěvě vůbec nefoukalo, a tak jsme neměli štěstí na windsurfaře. Kousek od Bulabo pláže najdete vyhlídku na nejvyšším vrcholku Mt. Luho s 100 m.n.m. - takže určitě nečekat žádný velký výšlap!

Neposledně, velmi klidná pláž s bary se jmenuje Puka Beach, která je nejvzdálenější od hlavního dění. Určitě doporučuji navštívit na jedno odpoledne.

VIDEO z našeho výletu na Filipínách! :)

Jeden z nejbohatších států na světě – Sultanát Brunej

Jeden z nejbohatších států na světě – Sultanát Brunej

Canyoning s Kawasan Falls jako třešničkou na dortu

Canyoning s Kawasan Falls jako třešničkou na dortu