Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

Batu Caves - tam kam všichni jezdí z KL na jednodenní výlet

Batu Caves - tam kam všichni jezdí z KL na jednodenní výlet

První příspěvek z Malajsie jsem se rozhodla napsat o tomto místě - Batu Caves. A proč ne o Kuala Lumpur? Jaké památky a atrakce tady můžeme vidět? Důvod je jednoduchý, chci to prvně pořádně prozkoumat a poznat - a poté napsat článek který bude mít větší smysl - protože jsem v centru byla zatím jen jednou. A tak vám přiblížím místo, které turisté a cestovatelé navštěvují nejčastěji na jeden den.

Jak už bylo řečeno, Batu Caves = jeskyně, leží přibližně 30 minut od hlavního nádraží Sentral KL - jako konečná zastávka Batu Caves (KTM Komuner - modrá linka). Toto místo je ojedinělé díky hinduistickému chrámu v jeskyni, a proto je to také posvátné místo pro toto náboženství. Po příchodu k tomuto jak turistickému tak posvátnému místu na vás zapůsobí velká dominantní socha boha války Muruga, která je také nejvyšší na světě. U této sochy vcházíte do areálu, kde je potřeba mít delší kalhoty nebo šaty pod kolena, a tak moje rada je, vemte si určitě nějaký šátek s sebou na zakrytí kolen, jinak je zde půjčení šátku za 5mr (2mr vám pak vrátí). Je super, že je celý vstup zdarma. Poté musíte vyšlapat 272 schodů, ale naštěstí vám to po cestě usnadní sradovní opice, které můžete pozorovat, avšak pozor na všechny svoje věci, ať vám je nevemou! Po náročném výšlapu vás čeká  jedna obří jeskyně - takzvaná Chrámová -  s místem pro modlení, různými posvátnými sochami a ještě u toho můžete pozorovat netopýry. Toto místo má v sobě jakousi atmosféru.

Dark Cave

Mimo Batu Caves můžete využít prohlídky dalších jeskyně, která si říká Temná. Cena na pro dospělého je 35mr (cca 200kč) a určitě to stojí za vidění. 

Jak už z názvu vypovídá, 45 minut zažijete úplnou tmu - nebojte dostanete ale baterky - se záživným výkladem o této jeskyni a životu živočichů právně v ní. Dokonce i nějaké žijící zvířata uvidíte, jako pavouky, netopýry, různý hmyz.. takže super! Jako nejlepší z celé prohlídky považuji závěrečný The Great Chambre, který můžete vidět na fotce výše. TIP: Určitě doporučuji jít prvně zarezervovat tour do Dark Cave a poté si prohlídnout Chrámovou jeskyni, protože počet lidí je omezen a můžete čekat i hodinu než se na vás dostane (intervaly jsou po 20 minutách).

O tomto místě - Batu Caves jsem byla poměrně skeptická, protože jsem si říkala, že to bude opravdu turistické místo, ale byla jsem mile překvapená a opravdu to můžu všem jako jednodenní výlet doporučit.
Cameron Highlands - čajové plantáže a džungle

Cameron Highlands - čajové plantáže a džungle

Malajsie a moje plány

Malajsie a moje plány